Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/midardm/domains/zlotalira.pl/public_html/viewpage.php:1) in /home/midardm/domains/zlotalira.pl/public_html/maincore.php on line 160
"Złota lira" Międzynarodowy Festiwal Orkiestr Dętych
  
Reklama
Protokół 2010 - Orkiestry

PROTOKÓŁ
XIX MIĘDZYNARODOWEGO FESTIWALU ORKIESTR DĘTYCH

ZŁOTA LIRA” RYBNIK 2010

W dziewiętnestej edycji Festiwalu zaprezentowało się 19 orkiestr dętych z Czech, Słowacji, Węgier, Litwy, Ukrainy, Grecji, Niemiec, Francji, Irlandii Północnej i Polski.

W przesłuchaniach konkursowych o Puchar Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego jury przesłuchało 10 orkiestr.

Jury Festiwalu w składzie:

  1. prof. dr hab. Alojzy Kopoczek /Polska/ - przewodniczący
  2. Adam Hudec /Słowacja/
  3. Tadeusz Folwarczny /Niemcy/
  4. Petr Ciba /Czechy/
  5. Laszko Remenyi /Węgry/
  6. Jorgos Minas /Grecja/
  7. Marian Wolny /Polska/

na posiedzeniu w dniu 19 czerwca 2010 roku postanowiło przyznać następujące nagrody i wyróżnienia:

 

I. NAGRODY I WYRÓŻNIENIE INDYWIDUALNE

  1. Dyplom uznania jako wyróżnienie specjalne za bardzo dobre wykonanie partii solowych otrzymują:
    JURAJ MICHALIK
    /klarnet/, MARCEL PODOLAK /baryton/ i LIBOR BOROT /tenor/
    Mládežnícka Dychová Hudba Rudolfa Hečka Dolná Súča – SŁOWACJA/

    ANATOLIJ KOMAR
    /trąbka/ i BORYS OLEJNIK /ksylofon/
    Halytski Surmy Lwów – /UKRAINA
    /

  2. Dyplom uznania jako wyróżnienie specjalne za bardzo dobre wykonanie solowych partii wokalnych otrzymuje:
    GILL IRVINE
    Friendship Band Northern Ireland – Belfast - /IRLANDIA PÓŁNOCNA/

  3. Wyróżnienie specjalne: Dyplom Uznania i PUCHAR „ZŁOTA LIRA” dla najlepszego solisty festiwalu otrzymuje:
    GIORGOS REGIS
    /saksofon altowy/
    Sinarades Philarmonic of Corfu – /GRECJA/

  4. Wyróżnienie specjalne: Dyplom Uznania i PUCHAR „ZŁOTA LIRA” dla najlepszego dyrygenta festiwalu otrzymuje:
    KAROL PYKA

    Orkiestra Reprezentacyjna Akademii Górniczo–Hutniczej – Kraków /POLSKA/

 

II. NAGRODY I WYRÓŻNIENIE ZESPOŁOWE

  1. DYPLOM ZA UDZIAŁ W FESTIWALU
    Orkiestra Dęta Gminnego Ośrodka Kultury Dobrzeń Wielki
    /POLSKA/
    dyrygent Mirosław Gutka

  2. Brązowe Pasmo zdobyła orkiestra:
    Friendship Band Northern Ireland – Belfast
    /IRLANDIA PÓŁNOCNA/
    dyrygent Bill Caughey

  3. Srebrne Pasmo zdobyły orkiestry:
    - Mládežnícka Dychová Hudba Rudolfa Hečka Dolná Súča
    /SŁOWACJA/dyrygent Vladimír Vavro
    - Sinarades Philarmonic of Corfu –
    /GRECJA/ dyrygent Dimitris Papikinos
    - Dechová Hudba Miesta Ostrava
    - /CZECHY/ dyrygent Jiři Grussmann

    Ponadto orkiestra otrzymuje: Wyróżnienie Specjalne za wykonanie utworu Zbyszka Bitmana „BUŁGARSKI TANIEC”
    - Grigiškių Dūdos – Wilno
    /LITWA/ dyrygent Vladimir Šoch
    -
    Halytski Surmy – Lwów /UKRAINA/ dyrygent Vasyl Kochubey

  4. Złote Pasmo zdobyły orkiestry:
    - Miejska Orkiestra Dęta w Dąbrowie Górniczej
    /POLSKA/ dyrygent Aleksander Fojcik
    -
    Orkiestra Reprezentacyjna Akademii Górniczo – Hutniczej – Kraków /POLSKA/ dyrygent Karol Pyka

 

- Grand Prix Festiwalu - Puchar Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego –
ZŁOTĄ LIRĘ 2010
w kategorii orkiestr dętych otrzymuje:

KEIL ERNO” BRASS ORCHESTRA BUDAPESZT /WĘGRY/ dyrygent Kovács Tibor

 

Jury składa gorące podziękowania organizatorom festiwalu, którymi są: Urząd Miasta Rybnika, Dom Kultury w Rybniku Niedobczycach oraz Śląski Związek Chórów i Orkiestr w Katowicach, za wzorowe przygotowanie i sprawne przeprowadzenie XIX Międzynarodowego Festiwalu Orkiestr Dętych „Złota Lira” Rybnik 2010. Wielkie słowa uznania kierujemy na ręce władz miasta Rybnika na czele z Panem Prezydentem Adamem Fudali za wspaniałą gościnność, przychylność i okazaną pomoc przy realizacji tegorocznej edycji festiwalu.

Jury składa także serdeczne podziękowania współorganizatorom festiwalu, którymi są: Miejska Orkiestra Dęta „Rybnik”, Regionalny Ośrodek Kultury w Katowicach, Teatr Ziemi Rybnickiej.

Ponadto Jury podkreśla, że festiwal został zrealizowany przy pomocy finansowej Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego oraz Regionalnego Ośrodka Kultury w Katowicach, za co dziękujemy w sposób szczególny, gdyż jest to dowód uznania dla Festiwalu i jego organizatorów.

Na tym protokół zakończono

JURY

  1. prof. Dr hab. Alojzy Kopoczek – przewodniczący
  2. Adam Hudec
  3. Tadeusz Folwarczny
  4. Petr Ciba
  5. Laszko Remeny
  6. Jorgos Minas
  7. Marian Wolny
Komentarze
Brak komentarzy.
Dodaj komentarz
Zaloguj się, żeby móc dodawać komentarze.
Oceny
Dodawanie ocen dostępne tylko dla zalogowanych Użytkowników.

Proszę się zalogować lub zarejestrować, żeby móc dodawać oceny.

Brak ocen.
Sponsorzy: