Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/midardm/domains/zlotalira.pl/public_html/viewpage.php:1) in /home/midardm/domains/zlotalira.pl/public_html/maincore.php on line 160
"Złota lira" Międzynarodowy Festiwal Orkiestr Dętych
  
Reklama
Edycja 2012
W dniach 15-17 czerwca '12 odbyła się kolejna edycja Międzynarodowego Festiwalu Orkiestr Dętych "Złota Lira - Rybnik 2012".

W ramach Festiwalu w piątek 15 czerwca odbyła się parada zespołów festiwalowych z ul. Sobieskiego na rybnicki Rynek, uroczysta Inauguracja Festiwalu, zaprezentowały się też wybrane orkiestry festiwalowe. Tego dnia odbył się także III Otwarty Międzynarodowy Puchar Polski Mażoretek, w którym zaprezentowało się 20 zespołów tanecznych. Jak okazało się później, bezapelacyjnie zwyciężyły Mażoretki "Gama" z Ogrodzieńca (choreograf: Karolina Kawalec) zdobywając I miejsce w kat. starszej i zarazem Grand Prix Festiwalu - Puchar Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego "Złota Lirę". W kategorii młodszej wygrały raciborskie Mażoretki "Tęcza III", których choreografem jest Aldona Krupa-Gawron.

W sobotę w Domu Kultury w Rybniku-Niedobczycach odbyły się przesłuchania konkursowe orkiestr również o Puchar Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Międzynarodowe jury postanowiło, iż nagroda główna trafi w ręce oriestry czeskiej - zwyciężył Dechový Orchestr Mladých Základní Umělecké Školy Jeseník. Dyrygentami orkiestry są Tomaš Uhlíř i Milan Domes. Ta orkiestra otrzymała również wyróżnienie specjalne za wzorową dramaturgię programu konkursowego. Laureatami Złotych Pasm zostały ponadto orkiestry ze Słowacji oraz polska orkiestra z Leśnicy. Najlepszym dyrygentem Festiwalu ponownie (orkiestra gościła już na Złotej Lirze) został Karol Pyka z Orkiestry Reprezentacyjnej Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie.

W niedzielę w Rybnickim Centrum Kultury odbył się Koncert galowy, w trakcie którego ogłoszone zostały wyniki konkursów, wręczono nagrody laureatom, zaprezentowała się także m.in. zwycięzka orkeistra z Jesenika.

Poniżej szczegółowe protokoły:
Protokół orkiestr
Protokół mażoretek
Sponsorzy: